La Tour Carnet, albo l’art de recevoir à la française Bernard'a Magrez

 

Bernard Magrez, jedyny wlaściciel 4 posiadłości winiarskich zaliczanych do Grands Crus Classés otwiera drzwi swoich prestiżowych Châteaux oferując unikatowe doświadczenie francuskiej gościnności w sercu bordoskich winnic:

  • Château La Tour Carnet Grand Cru Classé Haut-Médoc
  • Château Pape Clément Grand Cru Classé de Graves
  • Château Fombrauge Grand Cru Classé de Saint-Emilion
  • Clos Haut-Peyraguey Premier Grand Cru Classé Sauternes

La Tour Carnet została zakupiona w 2000 roku i jest największą z 4 Grands Crus Classés posiadłością Bernard’a Magrez o powierzchni aż 311 hektarów. Położona 50 minut od Bordeaux, jest klasyfikowana jako jedna w najstarszych posiadłości regionu Médoc. Jej piękna średniowieczną wieża zazdrośnie chroni skarbów trubadurów i dusz Michela de Montaigne i La Boétie.

Od XII wieku do dnia dzisiejszego, poprzez wojnę stuletnią, sylwetka tego malowniczgo zamku z mostem zwodzonym i migoczącą fosą, jest związany z historią Francji.

Uprawa winorośli rozwijała się w posiadłości od XVI wieku, do tego stopnia, że doskonałość win La Tour Carnet została odznaczona w 1855 roku podczas Wielkiej Wystawy Światowej w Paryżu, zakwalifikowaniem na listę Grands Crus Classés.

Château La Tour Carnet Grand Cru Classé 1855 Haut-Médoc 

 

Miedzy lądem a morzem, znamienitymi winnicami i historycznymi rezydencjami, sztuką winnictwa i gastronomią, odznaczona złotym medalem w konkursie The Awards of Excellence 2019 - Best of Wine Tourism - Great Wine Capitals, Bernard Magrez Luxury Wine Experience, ekspert enoturyzmu, komponuje na miarę wasz pobyt w regionie.

Château La Tour Carnet enoturystyka

 

La Grande Maison de Bernard Magrez, wyróżniona 2 gwiazdkami Michelin, przyjmuje Was subtelną i szczerą kuchnią autorstwa Jean-Denis’a Le Bras, wiernego porucznika słynnego szefa Pierre’a Gagnaire.

Restauracja La Grande Maison Bernard Magrez w Bordeaux 

W mieście Bordeaux, Instytut kultury Bernard’a Magrez, mieszczący się w odrestaurowanym 2011 roku Château Labottière, jest pomostem między tradycją a innowacją, a także platformą wymiany dla współczesnych artystów i odbiorców w poszukiwaniu wyjątkowych doświadczeń i przeżyć kulturowych.

 

 

 Zobacz wina La Tour Carnet w kolekcji WineMeMore